Novela ZÁKONÍKU PRÁCE a pracovněprání praxe v roce 2023

event_img
Začátek:5.12.2023
Stav:Lze se přihlásit
Variabilní symbol:2311206
Místo konání:On-line
Lektor:Mgr. Klára Valentová
Cena:2390 Kč
Dotovaná cena pro veřejnou správu a neziskové organizace:2090 Kč

Místo konání

On-line seminář,  živý přenos.
účastníci den před seminářem (nejpozději odpoledne do večera) obdrží materiál ke kurzu v PDF formátu.

JAK BUDE ŠKOLENÍ PROBÍHAT:
- On-line školení proběhne přes aplikaci ZOOM.
- Připojení je velmi jednoduché, den před školením (nejpozději odpoledne do večera) vám zašleme návod na připojení a přístupové údaje.

 KONTAKTY: 9

 • kontakt pro ověření přijetí přihlášky na kurz.
 • další dotazy ohledně terminu kurzu a fakturace.

Zákaznická linka:
Pondělí - pátek:  10.00 - 13.00

 • e-mail: kurzy@ervc.cz
 • telefon775 419 709

 

 

 

O lektorovi

Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (2001). Od roku 2005 je advokátkou zapsanou v seznamu České advokátní komory. Již během studia a po jeho ukončení pracovala pro poradenskou společnost PricewaterhouseCoopers a v roce 2001 začala působit v advokátní kanceláři Ambruz & Dark, která se později sloučila s advokátní kanceláří Deloitte Legal. Od roku 2012 spolupracuje s advokátní kanceláří Vilímková, Dudák & Partners, ve které je zodpovědná za oblast pracovního práva a ochrany osobních údajů. Oboru pracovního práva a ochrany osobních údajů se každodenně věnuje již 20 let a poskytuje služby ve všech oblastech této právní disciplíny. Vedle klientské práce také pravidelně publikuje a přednáší na odborných seminářích a konferencích. Je jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA) a vedoucím autorského týmu komentáře k zákoníku práce, který byl v roce 2018 vydán společností Nakladatelství C. H. Beck, s. r. o.

Největší změny pro personalisty a zaměstnavatele za poslední roky!

Jak zachovat chladnou hlavu a nezešílet?

 

 

Co se naučíte

V roce 2023 se budeme v personální a zaměstnavatelské praxi setkávat s novými směrnicemi EU. Do pracovněprávní oblasti přinášejí řadu významných změn.

Seznámíme Vás krok za krokem se zněním navržených novelizací a veškerými změnami. Budete informováni, jaké problematické otázky novela řeší.

Čeká Vás nejen seznámení se změnami, ale také orientace v současném legislativním stavu v oblasti pracovněprávních vztadů, dohod, pracovní doby, Home Office, předvídatelnosti pracovních podmínek atd. Dozvíte se jak změny zapracovat do personální a provozní praxe. Součástí semináře jsou modelové situace, praktická doporučení a odpovědi na Vaše otázky.

 

 

 

Proč je dobré se zúčastnit

Změny zákoníku práce na základě novely ZP v roce 2023. V první polovině roku 2023 dojde k výrazným změnám v pracovním právu, a to jednak z důvodu transpozice dvou směrnic EU, ale rovněž i z důvodu digitalizace a elektronizace komunikace mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Jedná se o největší změnu za posledních několik let. Čeho všeho se změny týkají a jak v praxi postupovat? Změny zákoníku práce i sociálních předpisů v otázkách, které se dotýkají skloubení osobního a pracovního života, stejně jako garance předvídatelných a transparentních pracovních podmínek. 

A budeme se věnovat také dalším problémům, které se v pracovněprávní legislativě vyskytly v poslední době a nejsou uvedeny v jeho osnově.

Co všechno se mění, jak to budete muset zohlednit v praxi a na co nezapomenout? Zjistíte na tomto vysoce aktuálním kurzu, který vám pomůže se všemi zásadními změnami a jejich aplikací v personální práci.

Nač složitě studovat z různých zdrojů, když Vás naše zkušená lektorka v klidu, v pohodě a srozumitelně změnami provede?

 

 

 

Časový harmonogram

On-line seminář, živé vysílání.

08.30-09.00 Přihlášení účastníků. 
9:00-13.00
Odborný program. 

 

 

Osnova

 • Aktuální novely zákoníku práce a další připravované změny souvisejících předpisů.
 • Změny v zákoníku práce v souvislosti s přijatou Směrnicí EU 219/1158 o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem rodičů a pečujících osob a povinnosti zaměstnavatelů (otcovská dovolená, rodičovská dovolená, pečovatelská dovolená, pružné uspořádání práce).
 • Možnost výkonu práce zaměstnankyň/zaměstnanců čerpajících rodičovskou dovolenou a povinnosti zaměstnavatele týkající se úpravy jejich pracovní doby.
 • Důsledky přijetí nové Směrnice EU 2019/1152 o transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách na úpravu pracovních vztahů v zákoníku práce (povinnosti zaměstnavatele a zaměstnance).
 • Nově stanovené informace o podstatných aspektech pracovněprávních vztahů.
 • Minimální předvídatelnost pracovních podmínek.
 • Nové požadavky pro sjednávání zkušební doby.
 • Výkon souběžného zaměstnání u jiného zaměstnavatele a zákaz konkurence.
 • Přechod na jinou formu zaměstnání.
 • Povinná odborná příprava zaměstnanců.
 • Podpora v době částečné zaměstnanosti (kurzarbeit).
 • Nejnovější judikatura NS ve věcech pracovněprávních.

 

 

 

Pro koho je kurz vhodný

Pro všechny kteří se ve své praxi setkávají s pracovním právem. 

Zejména pro ředitele, manažery, vedoucí zaměstnance a vedení organizace, HR managery, personalisty, specialisty v oblasti práce a mezd, pracovníky personálních (HR) oddělení a pro mzdové účetní, firemní právníky, a to jak ze soukromého, tak veřejného sektoru. 

Velmi vhodné také pro ÚSC.

Seminář je přínosem pro každý úřad, firmu či organizaci.

 

 

Přihlásit se

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Informace k přihlašování na semináře:

 • Přihlášky jsou přijímány pouze elektronicky.
 • Po vyplnění a odeslání elektronického přihlašovacího formuláře obdrží účastník e-mailem potvrzující automatickou odpověď o registraci.
 • V případě volby platby převodem, slouží tato automatická odpověď jako podklad pro realizaci úhrady účastnického poplatku. Zálohovou fakturu zasíláme pouze na vyžádání!
 • V případě, že Vám nebyl potvrzující e-mail doručen, prosím kontaktujte nás na tel.č. 725 993 812 nebo e-mailem na kurzy@i-erc.cz a my úspěšné přijetí vaši přihlášky ověříme.
Informace k platbě:
 • Platbu prosím poukazujte na účet č. 2701704253/2010 vedený u Fio Banky, pod variabilním symbolem objednaného vzdělávacího semináře.
 • Vyúčtovací daňový doklad obdrží účastník v den konání semináře.


Fakturační údaje

Organizace:

Ulice:

Město:

PSČ:

IČO:

DIČ:

Číslo účtu:

Veřejná správa/NGO:
Dotovanou cenu uplatníte kliknutím do tohoto pole:

Kontaktní osoba

Jméno:

Příjmení:

Telefon:

E-mail:

Slevový kód:

Způsob platby:
PřevodemHotově

Poznámka:

Smluvní podmínky:
Souhlasím se smluvními podmínkami

Seznam účastníků

TitulJménoPříjmeníDatum narozeníMísto narozeníFunkceMobil