ERC (Evropské regionální vzdělávací centrum) z.s.

 Pobočný spolek ERC (Evropské regionální vzdělávací centrum) z.s.

Moderní vzdělávací instituce s aktivním přístupem k celoživotnímu vzdělávání, včetně nových a netradičních metod. Jsme vyhledávaným poradcem a spolehlivým dodavatelem kvalitních informačních, poradenských a vzdělávacích služeb. Máme vlastní know-how v oblasti rozvoje a modernizace vzdělávacího procesu. Základem naší nabídky je efektivita, kvalita a využitelnost  vzdělávacích programů a většina z nich je akreditovaná u MV ČR, MŠMT ČR a MPSV ČR.

Vyberte si z následujíciho kalendáře otevřených kurzů.

Pro snadnější vyhledání využijte filtraci podle data, místa, oboru, lektora, akreditace.

Zasílání nabídek: napište nám na kurzy@ervc.czBudeme Vás pravidelně informovat!

Přehled akreditovaných kurzů naleznete ZDE

Vzdělávání na míru a katalog kurzů ZDE

Od:
Do:
Druh:
Místo:
Obor:
Lektor:

Smlouvy a dohody podle NOVELY ZÁKONÍKU PRÁCE 2024, tvorba firemních předpisů

Online seminář k tvorbě firemních předpisů podle novely zákoníku práce.

Dozvíte se nejdůležitější problémy spojené s předpisy organizace po novelizaci ZP.

S novelou zákoníku práce se zvýšila úloha zaměstnavatele při vydávání vlastních předpisů a písemností. Na důležitosti nabyl zejména vnitřní předpis, v němž zaměstnavatel může navyšovat práva zaměstnanců, zejména v oblasti dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr a při práci na dálku. Řadu předpisů je ovšem zaměstnavatel povinen vydat. Účelem semináře je seznámit Vás s těmito povinnostmi a možnostmi a současně uvést i písemnosti, které jsou spojené zejména s e vznikem a skončením pracovní ho poměru.

 

 

22.2.2024
On-line
Personalistika
On-line seminář


STOP MANIPULACI: jak nedat manipulátorovi prostor

Podlehnout manipulátorovi je tak snadné a přitom důsledky pro Vás bývají fatální.

Mozkomorové jsou nehmotné příšery (pojem mozkomor se vyskytuje v Harry Potterovi), které berou lidem jejich vůli a ducha, zbavují je štěstí a naděje. Takovými mozkomory mohou být i manipulátoři v našem okolí, pokud se jimi necháme ovládnout.

Abychom se mohli mozkomorům účinně bránit, musíme je nejprve poznat.

S tím Vám pomůžeme na semináři, který vede: PhDr. Miroslav Vymyslický (vyjednavač a lektor krizové komunikace a vyjednávání, který má více jak 20 let praktických zkušeností s krizovou komunikací a vyjednáváním, které získal jako národní koordinátor krizového vyjednávání Policie České republiky).

Seminář vychází z praxe zkušeného vyjednavače.

Získáte rychlý vhled do podstaty manipulace. Seznámíte se se znaky manipulátora a nejčastějšími taktikami manipulátorů. Osvojíte si základní obranu formou kontramanipulace. 

 • Seminář představí způsoby, kterými manipulátoři obratně rozvíjejí svoje strategie, a povede Vás k rozpoznání manipulativního počínání. Přiblíží Vám dovednosti, díky nimž se manipulativním praktikám můžeme ubránit. 
 • Seminář Vám podá pomocnou ruku k tomu, abyste už nedopláceli na skrytou manipulaci z okolí, neztráceli kontrakty, nepřicházeli o obchodní vztahy nebo jednoduše o svou životní energii proto, že Vám unikají zákonitosti světa manipulace. Porozumíte tomu, na jakých principech manipulace funguje. Rozklíčujete si klasické manipulační triky v komunikaci a naučíte se je v komunikaci jednak rozeznávat a pak také, jak na ně reagovat na podporu svých zájmů.

Zejména …

 • Pochopíte, kdo je manipulátor, proč manipuluje a jak ho poznat.
 • Porozumíte, jak díky schopnosti číst mocenské pole dosáhnete svého.
 • Vyzkoušíte si, jak účinně reagovat v mocensky nevýhodných podmínkách.
 • Odnesete si rady, tipy a návody, jak na manipulátora.
 • Nazkoušíte si, jak se s přehledem ubránit.
 • A případně jak účinně zaútočit.

22.2.2024
On-line
Osobnostní rozvoj
On-line seminář


Praktická ASERTIVITA, aneb získej to, co chceš a potřebuješ

On-line školení, živý přenos.

Být asertivní Vám pomůže získat to, co chcete a potřebujete. Schopnost sebevědomě vyjádřit, jak se cítíte a co chcete, je důležitou životní dovedností, které je dobré se naučit a osvojit pro svůj osobní i profesní život. Pomocí asertivních technik rozvinete schopnost stát si za svým.

Naučte se účinně žádat o to, co chcete a věřte, že získáte obrovskou výhodu, protože to stále většina lidí nedokáže.

Naučíte se odolávat manipulativnímu chování, přijímat chválu a oceňovat ostatní, reagovat přiměřeně na kritiku a v případě potřeby zdravě kritizovat, prosazovat účinně vlastní požadavky, říkat NE bez pocitu viny.

 

 

26.2.2024
On-line
Osobnostní rozvoj
On-line seminář
Mgr. Marie Vinklerová, DiS


Jak na problémového zaměstnance

On-line seminář,  živý přenos.

Projdete si a důkladně proberete klíčové povinnosti zaměstnavatele podle zákoníku práce a tipy do praxe, jak na problémové zaměstnance. Dozvíte se, jak účinně využívat nástroje zákoníku práce, jak v souladu se zákonem zacházet s problémovými zaměstnanci. Prakticky se seznámíte s nejčastějšími problémy se zaměstnanci a jejich prohřešky. Získáte návod, jak nalézt účinné a legální řešení problémů se zaměstnanci, a také upozorníme na nejčastější chyby v praxi zaměstnavatelů.

 

 

27.2.2024
On-line
Personalistika
On-line seminář
Mgr. Klára Valentová


Personální a mzdově právní agenda po NOVELE ZÁKONÍKU PRÁCE 2024

Online seminář k personální a mzdově právní agendě po velké novele zákoníku práce.

Znalost zákoníku práce je pro správné vedení mzdové a personální agendy zásadní.

Do výpočtů mezd a další pracovněprávní agendy nedávno vstoupila další rozsáhlá novela zákoníku práce s celou řadou nových ustanovení. Novela zákoníku práce přináší řadu nových povinností v oblasti personální a mzdově-právní agendy.

Vše zásadní Vám osvětlí online seminář.

Jaké jsou nejdůležitější změny na tomto úseku, včetně zásadních úprav v zákoně o zaměstnanosti od 1. ledna 2024. V roce 2024 musí vedení personální a mzdově-právní agendy reagovat na nové předpisy z oblasti pracovněprávních (včetně mzdových) vztahů. Jedná se nejen o novelu zákoníku práce 2023, ale i o změny v zákoně o zaměstnanosti a ve mzdových a platových předpisech.

Dozvíte se nejdůležitější změny v personální a mzdově právní agendě 2024.  

Seminář seznámí zaměstnance zabývající se touto agendou s právy a povinnostmi, které mají na tomto úseku své činnosti a současně napomůže k řešení problémů, které se v této oblasti vyskytují.

 

 

29.2.2024
On-line
Personalistika
On-line seminář


KONFLIKTY A JEJICH ZDRAVÉ ŘEŠENÍ

Člověk nemusí vidět celé schodiště, stačí, když udělá první krok. 

Představa, že existuje svět či vztahy bez konfliktů, je nejmocnější iluzorní výtvor našich vnitřních strachů. Většina lidí se konfliktu buď snaží vyhnout, nebo se snaží vyhrát za každou cenu. Oba přístupy mohou mít fatální následky pro vztahy.

Naučte dívat se na konflikt zcela jiným způsobem. Vnímat ho jako příležitost ke zlepšení vztahů, ne jako ohrožení. Při konfliktu nemusíme s druhými bojovat, ani obětovat to, co je pro nás důležité. Nedorozumění s lidmi můžeme proměnit v porozumění a zvýšení pocitu sounáležitosti. 

Naučte se pracovat s konfliktem bez stresu a umět ho použít pro rozvoj svého potenciálu.

Identifikovat, jak zacházíme s energií a kde uniká naše životní síla – co nás vyčerpává. 

 


 

29.2.2024
On-line
Osobnostní rozvoj
On-line seminář


YOUTUBE JE ESO V MARKETINGU

On-line školení,  živý přenos
YouTube je synonymem pro online video.

Je druhým největším vyhledávačem hned po Googlu.

Pokud si myslíte, že YouTube je zábava jen pro desetileté děti, jste na omylu. Tato „vysílací služba“ oslovuje více lidí než kterákoliv kabelová síť.

Sociální síť YouTube, která vznikla v roce 2005, a která od roku 2006 spadá do vlastnictví Googlu, má v současnosti více než jednu miliardu uživatelů na celém světě. Což je téměř třetina všech uživatelů internetu. Lidé sledují videa na YouTube každý den téměř miliardu hodin a vygenerují miliardy zhlédnutí.

A popularita kanálu YouTube roste raketovým tempem.

Jak tedy můžete jako z této obrovské platformy profitovat také Vy?


To Vám prozradí jedinečný YouTube seminář o videomarketingu v praxi.

Lektoruje expert na tvorbu videoobsahu a videomarketing pro firmy a organizace Mgr. Adam Parma, ředitel filmové a televizní společnosti Film21.

Máte marketingovou strategii v oblasti videa?

Dokážete se prosadit na největším světovém videoportálu? 

K zahájení internetového marketingu na YouTube a přilákání nových zákazníků vám postačí nízkonákladové video a úspěšná marketingová strategie. 

YouTube seminář Vás vybaví obojím! 

Poskytne vám cenné informace a návody, jež Vám pomůže YouTube začlenit do Vaší marketingové strategie a zlepšit tak povědomí o značce, výrobcích či službách a zvýšit návštěvnost vašeho webu. A to s minimálním rozpočtem. 

YouTube je eso v marketingu.

Zaměříme se na praktické ukázky založení a správy firemního Youtube kanálu v návaznosti na sociální sítě, webové prostředí, interaktivní práci s diváckou komunitou či cílovou skupinou, možnosti transferu divácké obce, zvyšování návštěvnosti a monetarizace s úspěšnými příklady u nás i ve světě. 

Získáte řadu užitečných tipů a zásad, které vám usnadní audiovizuální obsah jednoduše produkovat i správně distribuovat. 

 

 

5.3.2024
On-line
PR a marketing
On-line seminář
Mgr. Adam Parma .


Problémy z VELKÉ NOVELY ZÁKONÍKU PRÁCE a jejich řešení 2024

On-line školení, živý přenos
Novela zákoníku práce se uplatňuje v personální praxi jen krátce. Přesto se již
objevují problémy, na které je nutné odpovědět. Kromě toho existují otázky, které novela neřeší jednoznačně. Na online semináři Vám vysvětlíme a budeme řešit nejčastější praktické právní situace objevující se v personální praxi.

Dozvíte se nejen teorii a vysvětlení právní úpravy, ale zejména bude kladen velký důraz na praktické otázky, které souvisí s velkou novelou zákoníku práce a které činí problémy zaměstnavatelům a personalistům v praxi. Podrobně se seznámíte s aktuální pracovněprávní problematikou, zhodnocením a připomenutím problematických změn zákoníku práce v praxi roku 2024. Zaměříme se na praktické dopady jednotlivých úprav a s příklady z praxe. Bude dán prostor pro Vaše aktuální dotazy, poznatky, a možnost Vaše problémy případně sdílet s ostatními. Cílem je najít řešení Vašeho problému v souladu s právní úpravou.

 

 

7.3.2024
On-line
Personalistika
On-line seminář


Metody sociální práce

Online seminář,  živý přenos.

Sociální práce se opírá jednak o rámec společenské solidarity, jednak o ideál naplňování individuálního lidského potenciálu.

Velmi důležitá je role sociálního pracovníka, který se stává se součástí klientova světa a ovlivňuje ho!

Co k tomu potřebuje?

Jaké by měly být jeho kompetence?

Odpoví Vám seminář vedený profesionální lektorkou s dlouholetou praxí v oboru. 

Projdete si konkrétní metody práce s jednotlivcem, skupinou i s komunitou.

Seznámíte se se základními metodami v sociální práci a jejich specifiky při práci s různými typy klientů. Dozvíte se jak správně posoudit situaci klienta a zvolit správnou metodu pro danou situaci. Představíme Vám kompetence sociálního pracovníka, přístupy metod sociální práce i etapy sociální práce s klientem. Dále také dilemata v sociální práci.

Upřesníte si role pracovníků v sociálních službách, sociálních pracovníků, klientů a rodinných příslušníků.  

 

 

11.3.2024
On-line
Sociální oblast
On-line seminář
Mgr. Marie Vinklerová, DiS


TIME MANAGEMENT aneb Jak zvládat více za méně času

Co konkrétně vám seminář přinese:

 • Naučíte se identifikovat priority.
 • Zjistíte, že je možné zvýšit svůj výkon jen díky lepšímu hospodaření s časem.
 • Uvědomíte si důležitost správného rozložení času mezi pracovní a soukromý.
 • Naučíte se efektivně plánovat svoje činnosti a zbavíte se tak stresu

Čas si nemůžeme koupit ani vypůjčit, běží rychle a je jen na nás, jak s ním naložíme. Získat z něj maximum vám umožní Time management.

Seminář lektoruje Ing. Vít Skalický interaktivním způsobem, který účastníkům umožňuje si probraná témata vyzkoušet v různých cvičeních. Při semináři panuje přátelská a otevřená atmosféra. Účastníci jsou aktivní a zapojují se. Lektor jim dává prostor a považuje je za partnery, spolutvůrce semináře, nikoliv jen za posluchače.

 

 

 

12.3.2024
On-line
Měkké a další dovednosti
On-line seminář


DATOVÉ SCHRÁNKY: nová pravidla ve spisové službě v roce 2024

Online seminář.

Pozor, datové schránky postihly od 1. 1. 2024 další změny!

 • Víte, jak správně datovkou odesílat dokumenty a jak si poradit s jejich podepisováním?
 • Jak je konvertovat z papírové podoby do digitální a naopak?
 • Kde všude můžete datovku použít a ulehčit si práci?
 • Jaké nástroje použít a jakým způsobem vše archivovat?

Vše se dozvíte na semináři.

Informační systém datových schránek (ISDS) v kontextu správy dokumentů zejména pak v souvislosti s jejich správným příjmem, oběhem, podepisováním a ukládáním. Vše v kontextu zákona č. 300 - 2008 Sb. (Zákon o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů) a také s kroky, které musí organizace plnit při náležité implementaci nařízení eIDAS v kontextu zákonů č. 297 - 2016 Sb. (Zákon o službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce) a souvisejících.

Dozvíte se aktuální informace vyplývající z novel této legislativy. Dozví se, kdo a kdy musí datovou schránku používat, jak s datovou schránkou pracovat, jak nakládat s dokumenty doručovanými do DS. 

Pozornost bude věnována i problematice elektronického podpisu, souvislostem se spisovou službou a převádění dokumentů metodou autorizované konverze. 

 

 

14.3.2024
On-line
Právo
On-line seminář
Mgr. Jan Schwaller


BEZCHYBNÁ LICENČNÍ SMLOUVA

On-line školení, živý přenos

Licenční smlouva je nástroj ochrany a využití duševního a průmyslového vlastnictví.

 • Chráníte své podnikatelské a ekonomické zájmy?
 • Vyvíjíte software, tvoříte nebo objednáváte grafiku, videa, fotky nebo třeba texty?
 • A máte jasně domluvené, co kde a jak se (ne)může použít?
 • Zohledňujete používání open source nebo standardních prvků, které chcete využít i pro další zákazníky? 

Na online semináři se dozvíte, co to vlastně licence je, proč je potřebná a co všechno může licenční smlouva obsahovat.

Poskytování software. Tvorba loga. Překlad knihy. Využití hudby či fotografií.

Ať už v těchto situacích stojíte na straně tvůrce nebo někoho, kdo chce naopak výtvor využít, narazíte na licenční smlouvu. 

Absolvováním semináře získáte přehled jak napsat licenční smlouvu s typickými sektorovými specifiky. Jak připravit licenční smlouvu k ochranné známce, licenční smlouvu k architektonickému projektu nebo smlouvu o spolupráci s výkonným umělcem.

Vedle samotných licenčních doložek budeme řešit také typická vedlejší ujednání v rámci jednotlivých odvětví.

 

 

14.3.2024
On-line
Právo
On-line seminář
JUDr. Aleš Kout


VYJEDNÁVÁNÍ a OBRANA PROTI MANIPULACI

On-line školení, živý přenos
"Dohody, jež nejsou postaveny na principu vzájemné výhodnosti, nemívají dlouhého trvání." George Washington.
 Ani sebelepší myšlenka nemá naději na prosazení bez přesvědčivosti a dobré výstavby argumentů, reakcí na protiargumenty a zvládnutí vyjednávacích gambitů. Naučte se „Vítězné vyjednávání", jak využít účinné vyjednávací techniky a zvládání nestandardních a stresových situací. Přijďte na trénink, kde Vás za jeden půlden naučíme, jak se sebevědomě prosadit, vhodně odmítnout, diplomaticky sdělit svůj názor či čelit manipulaci. Dokážete správně reagovat v situacích, které jsou komunikačně nepříjemné. Dokážete dosahovat svých vyjednávacích cílů. 

 

 

19.3.2024
On-line
Měkké a další dovednosti
On-line seminář


UMĚNÍ OVLIVŇOVANÍ (strategie a techniky)

On-line školení, živý přenos
Každý ovlivňujeme, přesvědčujeme a vyjednáváme mnohokrát denně. 

Můžeme to dělat nahodile. Anebo vědomě a tak, aby to odpovídalo naší osobnosti, hodnotám a záměrům. Můžeme to dělat s velkým úsilím. Anebo chytře a s lehkostí. Můžeme to dělat s obavou o výsledek. Anebo s vědomím, že jsme pro úspěch udělali vše, co jsme mohli. 

Získáte klíčové kompetence  jak úspěšně přesvědčovat veřejnost, klienty, partnery, kolegy, šéfy nebo investory.

Dosáhněte svých cílů díky technikám, které skutečně fungují.

Díky znalostem technik ovlivňování získáte klíč k úspěšnému přesvědčování, aby byli ostatní kolem Vás motivováni k akci, kterou chcete, aby udělali.  Pochopíte strategie, které Vám pomohou je získat pro své myšlenky, plány, projekty. Chcete-li tyto dovednosti zdokonalit, je důležité porozumět své vlastní osobě a tomu, jak ostatní uznávají vaši přítomnost. Jak přizpůsobit svůj styl ovlivňování psychice ostatních. Jak vytvářet profesionální prostředí důvěry a vzájemného porozumění.

Pochopíte jak čelit výzvám při dosahování Vašich cílů:

 • Jak často slyšet od ostatních Ano! jako odpověď na své žádosti.
 • Jak využít sílu slov a úspěšně komunikovat.
 • Jak se stát velmi oblíbenými.
 • Jak nadchnout ostatní, aby Vám rádi vycházeli vstříc.
 • Jak využít nevědomých procesů, které řídí naše rozhodování.
 • Jak rozeznat manipulaci a efektivně se jí bránit.

 

 

26.3.2024
On-line
Měkké a další dovednosti
On-line seminář


EMOČNÍ INTELIGENCE v personální a manažerské praxi

Online seminář, živý přenos.

Emoční inteligence se dá dobře rozvíjet. Je vědecky dokázáno, že na rozdíl od IQ, která se po dosažení 19 let už významně nemění, EQ (emoční inteligence) se vyvíjí po celý život. Emoční inteligence je klíč k dosažení úspěchu v práci i životě. Nejde často ani tak o to „co se nám děje“, ale „jak se k tomu postavíme“. Proto je míra Vaší emoční inteligence pro spokojený život nejdůležitější.

Uvědomíte si význam emocí ve vašem profesním i osobním životě.

Zlepšíte svoji schopnost zvládat vlastní emoce i emoce druhých lidí a účinně s nimi pracovat. Seznámíte se s projevy emoční inteligence a naučíte se tyto projevy analyzovat. Zlepšíte schopnost komunikovat empaticky a předejít tak náročným a konfliktním situacím.

Součástí semináře je bližší představení asertivních technik, díky nimž je možné některým situacím (pro)aktivně předcházet. 

Seminář nabízí nový úhel pohledu na problematiku práce s emocemi, pomoci lépe porozumět vlastnímu jednání a prožívání a nabídnout alternativní možnosti zvládání obtížných situací, v nichž se v pozici vedoucího pracovníka opakovaně ocitáme.

 

 

27.3.2024
On-line
Osobnostní rozvoj
On-line seminář
Mgr. Marie Vinklerová, DiS