SOUBĚH FUNKCÍ ano či ne (rizika a ohrožení)?

event_img
Začátek:30.11.2023
Stav:Lze se přihlásit
Variabilní symbol:2309208
Místo konání:On-line
Lektor:Mgr. Klára Valentová
Cena:2490 Kč
Dotovaná cena pro veřejnou správu a neziskové organizace:2190 Kč

Místo konání

On-line školení,  živý přenos
účastníci den před seminářem (nejpozději do večera) obdrží materiál ke kurzu v PDF formátu

JAK BUDE ŠKOLENÍ PROBÍHAT:
- On-line školení proběhne přes aplikaci ZOOM.
- Připojení je velmi jednoduché, den před školením (nejpozději do večera) vám zašleme návod na připojení a přístupové údaje.

 

 KONTAKTY:

 • kontakt pro ověření přijetí přihlášky na kurz
 • další dotazy ohledně terminu kurzu a fakturace

Zákaznická linka 
pondělí - pátek:  10:00 - 13:00

 • e-mail: kurzy@ervc.cz
 • telefon775 419 709 

 

 

O lektorovi

Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (2001). Od roku 2005 je advokátkou zapsanou v seznamu České advokátní komory. Již během studia a po jeho ukončení pracovala pro poradenskou společnost PricewaterhouseCoopers a v roce 2001 začala působit v advokátní kanceláři Ambruz & Dark, která se později sloučila s advokátní kanceláří Deloitte Legal. Od roku 2012 spolupracuje s advokátní kanceláří Vilímková, Dudák & Partners, ve které je zodpovědná za oblast pracovního práva a ochrany osobních údajů. Oboru pracovního práva a ochrany osobních údajů se každodenně věnuje již 20 let a poskytuje služby ve všech oblastech této právní disciplíny. Vedle klientské práce také pravidelně publikuje a přednáší na odborných seminářích a konferencích. Je jedním ze zakládajících členů české asociace advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA) a vedoucím autorského týmu komentáře k zákoníku práce, který byl v roce 2018 vydán společností Nakladatelství C. H. Beck, s. r. o.

Neznalost zákonných povinností je pro statutáry jako nálož třaskaviny.

 • Jaká je odpovědnost za souběh funkcí statutárů aneb "dvakrát měř a jednou řež"?
 • Co musí vědět statutár, aby mohl v noci v klidu spát?

Jaká je stávající situace přípustnosti souběhu pracovního poměru s funkcí jednatele?

 • Je takový souběh možný a jaké musí být naplněny podmínky?

Poznejte temná zákoutí zákonů, která určují pravidla podnikání.

 

 

Co se naučíte

Dopady velké novely zákoníku práce s účinností od 1.10. 2023 na problematiku výkonu funkce člena statutárního orgánu za souběžného pracovního poměru u téže společnosti.

Dále se zaměříme se na aktuální problémy vyplývajícími ze současné judikatury Nejvyššího soudu ČR, které mohou postihnout manažery při výkonu své funkce. Seznámíme Vás s nejčastějšími chybami, kterých byste se měli vyvarovat při své praxi a tím zabránit možným sporům nebo sankcím kontrolních orgánů. Vysvětlime Vám podstatu daného problému s ohledem na legislativu a aktuální soudní rozhodnutí. Podrobně s Vámi rozebereme rizika, která mohou plynout z uzavřených pracovních smluv statutárních orgánů, a jednotlivé možnosti pro jejich odstranění nebo minimalizaci.

Přidaná hodnota:

 • Poskytneme Vám praktický návod úpravy práv a povinností statutárního orgánu ve smlouvě o výkonu funkce.
 • Upozorníme na novinky účinné od 1. 10. 2023. 
 • Získáte doporučení pro „správný“ postup v konkrétních případech v praxi.
 • Dostanete odpovědi na Vaše dotazy.

 

 

Proč je dobré se zúčastnit

V důsledky velké novely zákoníku práce s účinností od 1.10. 2023 se vynořila rozsáhlá debata o možnosti výkonu funkce člena statutárního orgánu za souběžného pracovního poměru u téže společnosti.

Dále se zaměříme:

Tzv. souběh funkcí je stále aktuálním tématem, kdy v posledních letech přinesla rozhodovací praxe, zejména Ústavní soud a Nejvyšší soud, zajímavá soudní rozhodnutí, která znamenají posun v problematice souběhu funkcí. Dozvíte se klíčová soudní rozhodnutí a zhodnotíme, jaký mají dopad do praxe, a to jak pro obchodní korporace, tak pro členy statutárních orgánů. Dle judikatury a převažujícího názoru odborné veřejnosti je souběh funkcí v řadě případů nelegální a může mít negativní dopad zejména na osoby ve funkci statutárního orgánu. Poradíme, jak mají vypadat smlouvy o výkonu funkce, co je možné v jejich rámci sjednat a co se naopak nedoporučuje. Rádi vám vše zodpovíme.

 

 

 

Časový harmonogram

On-line seminář, živé vysílání.

08.30-09.00 Přihlášení účastníků. 
09.00-13.00 Odborný program. 

 

 

 

Osnova

1) Vysvětlení základních rozdílů mezi funkcí statutárního orgánu a manažera (vedoucího zaměstnance), zejména:

 • vznik, obsah a ukončení funkcí,
 • odpovědnost statutárních orgánů a manažerů,
 • odměňování obou funkcí,
 • konkurenční jednání obou funkcí.

Důraz bude kladen na velkou novelu ZP od 1.10.2023 a úpravu zákona o obchodních korporacích ohledně výkonu funkce statutárního orgánu.

2) Hlavní zaměření na tzv. souběh funkcí, tedy paralelní výkon funkce statutárního orgánu a manažerské funkce (typicky generálního ředitele), včetně vysvětlení rizik takového souběhu a dání doporučení, jak spolupráci s manažerem nastavit.

 

 

Pro koho je kurz vhodný

Pro manažery, kteří vykonávají funkce jednatelů nebo členů představenstva, případně působí v dozorčí radě. Velice se hodí také pro majitele a širší management společností, stejně jako pro interní právníky, pracovníky personálních oddělení společností a další osoby zajímající se o personalistiku. 

Vyvarujte se ohrožení společnosti a jděte správnou cestou, my Vám pomůžeme!

„Dělejte věci tak, jak se dělat mají!“

 

 

Přihlásit se

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Informace k přihlašování na semináře:

 • Přihlášky jsou přijímány pouze elektronicky.
 • Po vyplnění a odeslání elektronického přihlašovacího formuláře obdrží účastník e-mailem potvrzující automatickou odpověď o registraci.
 • V případě volby platby převodem, slouží tato automatická odpověď jako podklad pro realizaci úhrady účastnického poplatku. Zálohovou fakturu zasíláme pouze na vyžádání!
 • V případě, že Vám nebyl potvrzující e-mail doručen, prosím kontaktujte nás na tel.č. 725 993 812 nebo e-mailem na kurzy@i-erc.cz a my úspěšné přijetí vaši přihlášky ověříme.
Informace k platbě:
 • Platbu prosím poukazujte na účet č. 2701704253/2010 vedený u Fio Banky, pod variabilním symbolem objednaného vzdělávacího semináře.
 • Vyúčtovací daňový doklad obdrží účastník v den konání semináře.


Fakturační údaje

Organizace:

Ulice:

Město:

PSČ:

IČO:

DIČ:

Číslo účtu:

Veřejná správa/NGO:
Dotovanou cenu uplatníte kliknutím do tohoto pole:

Kontaktní osoba

Jméno:

Příjmení:

Telefon:

E-mail:

Slevový kód:

Způsob platby:
PřevodemHotově

Poznámka:

Smluvní podmínky:
Souhlasím se smluvními podmínkami

Seznam účastníků

TitulJménoPříjmeníDatum narozeníMísto narozeníFunkceMobil